+90 242 241 13 33

İşyeri Sigortası

Çelik Sigorta

 

işyeri Sigortası Nedir?
işyeri sigortası, ticari ve sınai işletmelerde meydana gelebilecek her türlü riski, tek bir paket poliçe ile teminata alan sigorta türüdür.
Bu poliçe tipi yıllarca emek verip bugünlere taşıdığınız işletmenizi yangın, hırsızlık, deprem, sel su basması, makine kırılması, elektronik cihaz arızası ve asıl önemli olan iş veren sorumluluk teminatlarıyla koruma altına almaktadır.
Gerek verdiği teminat içeriğiyle gerek işlevselliğiyle günümüz şartlarında işletmelerin olmazsa olmazı bu poliçeleri detaylı olarak siz sigortalılarımıza sunuyoruz.
Kapsam ve Teminatları Nelerdir?
işyeri sigortası teminatı başlaması için priminin tamamının ya da peşinatının çekilmiş olması gerekmektedir. İşletme içerisinde ya da işletmeye ait tüm alanlarda gerçekleşebilecek tüm riskler teminat altındadır.
İşyeri sigorta ana teminatları, yangın, yıldırım, dahili su, kar ağırlığı, duman, yakıt sızması, yer kayması, kar ağırlığı, fırtına dışında diğer ek olarak deprem, cam kırılmasını, sel su baskını, 3. şahıs sorumluluk, işveren sorumluluk,  yanardağ püskürmesi, dolu, emniyeti su istimal, taşınan para, tamirhane sorumluluk, kira kaybı, otopark sorumluluk, iş durması, asansör sorumluluk, makine kırılması, ferdi kaza ve elektronik cihaz teminatları da alınabilir.
Görüldüğü gibi işyeri sigorta poliçelerinde çok sayıda teminat bulunmaktadır. Bu teminatlar işletmenizi tüm risklere karşı koruma altına almaktadır. Bahsettiğimiz bu teminatlar dışında asistan hizmetleri de su tesisatı, çilingir, elektrik tesisatı ve cam kırılmaları gibi hasarlarda günün her saati hizmet alabilirsiniz.
Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
İşyeri poliçeleri yapılırken dikkat etmemiz gereken en önemli husus tüm değerleri eksiksiz vermemizdir. Aksi halde yaşanabilecek tam ziya durumunda hasarımız eksik ya da aşkın sigorta olarak değerlendirilecektir. Sigortanız yapılırken işletmemizde bulunan makine tesisat, emtea (malımız) ve demirbaşları gösteren güncel bir liste verilip bu şekilde teklif almanızda fayda vardır.
Diğer türlü işyeri sigorta poliçenizde oluşacak hasara bağlı olarak sigorta şirketiyle sorun yaşayabiliriz. Bunun başlıca nedeni işyeri sigorta poliçemize tüm sigortalanan emtea, makine ve demirbaşların marka, model ve seri numaraları ile birlikte güncel piyasa değerleri girilerek sigortalan malıdır.